Zielona strona DHL

DHL Parcel Polska wraz z Klubem Gaja przeprowadził pierwszą wspólną akcję sadzenia drzew. Na terenie podwarszawskiego Nadleśnictwa Bogatki, pracownicy zasadzili 250 sosen, a to dopiero początek. Zgodnie z założeniami globalnego programu ochrony środowiska GoGreen, grupa DPDHL każdego roku będzie sadziła milion drzew.

1 (3)26 października miała miejsce pierwsza wspólna akcja firmy DHL Parcel Polska oraz Klub Gaja. W przedsięwzięciu uczestniczyli pracownicy, leśnicy oraz założyciel Klubu Gaja, Jacek Bożek. Uczestnicy tej zielonej akcji mieli do dyspozycji specjalne kostury sadzarskie i przy ich pomocy przez kilka godzin zalesiali obszar o powierzchni niecałego hektara.

 „Chrońmy przyrodę dla naszych dzieci i wnuków” powiedział nam Pan Jacek Bożek i w tym 1 (4)właśnie duchu firma DHL Parcel Polska rozpoczęła akcję zalesiania wyznaczonego terenu. Powodem tego nietypowego przedsięwzięcia jest wprowadzenie w życie globalnego programu GoGreen, ambitnego projektu, który kładzie bardzo duży nacisk na zielone rozwiązania, a w szczególności na zmniejszenie emisji CO2.

1 (2)Ambitne cele nowatorskiego projektu

Globalna strategia opiera się na ograniczeniu poziomu emisji dwutlenku węgla, wprowadzeniu ekologicznych rozwiązaniach dla klientów i zaangażowaniu pracowników w cały proces, a to i tak tylko niektóre z celów jakie postawiła przed sobą firma. Nowatorski projekt ochrony środowiska GoGreen zakłada, że do roku 2050 emisja dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z zakresu logistyki będzie dokładnie na poziome zero. W jaki zatem sposób firma, która opiera się na transporcie chce zrealizować tak ambitny plan?

Pogram Zero Emisji to długofalowy proces, który będzie dążył do zastąpienia samochodów dostawczych ich elektryczną wersją korzystania z ekologicznych źródeł energii oraz optymalizacji łańcucha dostaw. W planach jest także cykl szkoleń dla pracowników aby podnieść ich świadomość ekologiczną. Celem tych wszystkich działań jest pomoc w ograniczaniu emisji gazów oraz zatrzymanie globalnego ocieplania się klimatu, zgodnie z założeniami ustanowionymi na konferencji klimatycznej w Paryżu w 2015 r. (COP 21).

 Zasadzimy milion drzew1 (1)

Była to pierwsza tego typu akcja zorganizowana przez DHL Parcel Polska ale z pewnością nie ostatnia. Kolejne edycje sadzenia drzew planowane są już na wiosnę przyszłego roku. Odział warszawski jako pierwszy uczestniczył w tym projekcie ale chętnych do pomocy i wolontariuszy nie brakuje.

 „Szlachetny cel, który przyświeca całej akcji to zasadzenie miliona drzew każdego roku. DHL Parcel Polska miał okazję zainaugurować te ekologiczne działania. Pierwsze 250 drzewek jest już wkopanych w ziemię, kolejna partia będzie mogła być zasadzona już wiosną przyszłego roku. Te malutkie sadzonki, które włożyli w ziemię pracownicy za dziesięć lat będą miały ponad trzy metry wysokości i zmienią się w piękny iglasty las. Nasza praca w Nadleśnictwie Bogatki była małą ale bardzo ważną cegiełką w działaniach na rzecz ochrony środowiska” podsumowuje Magdalena Bugajło.

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone