Klub Gaja poleca książeczki dla dzieci Joanny Rajch

 „Opowieść o zaginionym przyjacielu” oraz „Żegnaj sarenko” autorstwa Joanny Rajch to pełne ciepła a jednocześnie interesujące książeczki dla najmłodszych. Część dochodów z ich sprzedaży wspomaga Klub Gaja w działaniach na rzecz ochrony przyrody oraz zwierząt.

Głównym bohaterem opowiadań jest Staś. W „Opowieści o zaginionym przyjacielu” Staś wyrusza na poszukiwanie swego zaginionego pieska – Tofika. Bohater pokazuje, że jeśli bardzo się w coś wierzy – można to osiągnąć, wystarczy mieć w sobie odwagę.

„Żegnaj sarenko” to druga z serii opowieści o chłopcu kochającym zwierzęta. Mały bohater poznaje koziołka, który został porzucony w lesie na pewną śmierć. Staś opiekuje się Babim. Jednak i w tej opowieści pojawia się czarny charakter.

Trzecia z cyklu sześciu książek o przygodach Stasia „Zapomniana baśń” niebawem pojawi się w sklepach. 

We wszystkich opowiadaniach chłopiec „(…)Uczy się pokonywać strach, walczy o to, co ważne, poszukuje swojego miejsca w świecie, który wydaje mu się groźny, zaskakujący, nie zawsze zrozumiały. Świat realny miesza się z fantazją i mały czytelnik zostaje poddany sporym emocjom, zanim bohater opowieści rozwiąże swój problem i będzie bezpieczny(…)” – jak pisze w recenzji emerytowana nauczycielka języka polskiego mgr Joanna Szczęch.

Opowiadania pełne są pięknych opisów przyrody, przygód w których dobro zwycięża oraz troski  o środowisko i zwierzęta. Dynamika akcji i opisy emocji chłopca pozwalają czytelnikowi identyfikować się z bohaterem.

Książki zawierają piękne ilustracje wykonane przez autorkę, natomiast duże litery zachęcają dzieci do samodzielnego czytania. Losy Stasia na pewno zainteresują każdego małego czytelnika.

Klub Gaja serdecznie zachęca do zapoznania się z losami Stasia. Książki do nabycia w księgarniach internetowych motyleksiazkowe.pl oraz bookmaster.pl oraz w księgarniach stacjonarnych.

Ten wpis umieszczono w kategorii Newsy. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone