COP19: Przedszkolaki też mogą!

Dzieci z Przedszkola „Niegocińskie skrzaty” na warszawskim Mokotowie już wiedzą, co to jest szczyt klimatyczny i dlaczego warto sadzić drzewa. Jedno z wydarzeń Klubu Gaja z okazji COP19 odbyło się w tym przedszkolu.

Dzieci własnoręcznie malowały i tworzyły listki i wieszały je na drzewach w przedszkolnym ogrodzie. Od Klubu Gaja otrzymały koperty z przesłaniem Zasadź dobry klimat i nasionkami sosny taborskiej, z której mogą, wraz z rodzicami, wyhodować drzewko.14 listopada podczas imprez towarzyszących COP19 Klub Gaja:

O godz.10.00 – Jacek Bożek, prezes Klubu Gaja uczestniczy w audycji Programu 1 Polskiego Radia na temat Święta Drzewa Klubu Gaja i szczytu klimatycznego COP19.

W godz. 10.00-18.00 – kontynuujemy happening Rzeki dla klimatu – Warkocze dla rzek w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat – edukacja i technologie dla ochrony środowiska). Do udziału zapraszamy wszystkich chętnych!  Prosimy o przynoszenie niepotrzebnych tkanin (np. obrusów, firan, pościeli). Powstają z nich piękne, symboliczne warkocze.

O godz. 10.30 – otwieramy wystawę Święto Drzewa na stoisku wystawienniczym Klubu Gaja w Pałacu Kultury i Nauki (w strefie „Bioróżnorodność” w 1. części oficjalnej wystawy COP19 – Zielony Klimat) z udziałem uczniów z Gimnazjum nr 6 z Warszawy.

W ciągu dnia w centrum Warszawy rozdajemy koperty z nasionami sosny taborskiej i przesłaniem Zasadź dobry klimat.

O godz. 18.00 – w siedzibie Polskiego Radia, w studiu im. W. Szpilmana rozpocznie się spotkanie pod hasłem Jak rozmawiać o zieleni? W debacie uczestniczą: Jarosław Dąbrowski – zastępca prezydenta m.st. Warszawy / dr hab. Barbara Szulczewska – prof. SGGW / dr hab. Jacek Borowski – prof. SGGW / dr inż. Krzysztof Herman – Fundacja „Na miejscu” / Jacek Bożek – prezes Klubu Gaja / przedstawiciele organizacji pozarządowych.
Spotkanie będzie można oglądać na żywo za pośrednictwem strony internetowej Programu Pierwszego Polskiego Radia.
Wydarzenia Klubu Gaja podczas Konferencji Klimatycznej 2013 organizowane są w ramach Święta Drzewa. Zainicjowany i realizowany przez Klub Gaja od 2003 roku program Święto Drzewa to szeroka edukacja na temat rozwoju zrównoważonego i zmian klimatu połączona z sadzeniem i ochroną drzew. Przez 10 lat, dzięki zaangażowaniu blisko 502 000 osób, posadzono ponad 570 000 drzew – w ogrodach, parkach, lasach, wśród pól uprawnych, wzdłuż dróg, wokół szkół, boisk i placów zabaw. To konkretne działania dla środowiska naturalnego i budowa kapitału społecznego. Partnerem strategicznym Święta Drzewa są Lasy Państwowe. Lasy odgrywają zasadniczą rolę w walce ze zmianami klimatu. W Polsce większość z nich znajduje się w zarządzie Lasów Państwowych, które prowadzą kampanię Lasy Państwowe – Zapraszamy zachęcając Polaków do korzystania z różnorodnych walorów lasów.

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone