„Wietrzymy klimat” w ramach 4. Festiwalu Nauki Katowice

10 stycznia 2020 roku o godz. 15.00 w Galerii Katowickiej (3 Maja 30, Katowice) odbędzie się akcja Klubu Gaja „Wietrzymy Klimat”. Wydarzenie towarzyszy Śląskiemu Festiwalowi Nauki Katowice, którego liderem jest Uniwersytet Śląski w Katowicach. Klub Gaja zaprosi katowiczan do podzielenia się refleksją, co należałoby zrobić, aby powstrzymać katastrofę klimatyczną.

Niebawem, 25 stycznia 2020 r, rozpocznie się czwarta odsłona Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice. Jak co roku, jego uczestnicy będą świadkami setek wykładów, warsztatów oraz pokazów, podczas których zgłębią wiedzę z kategorii nauk ścisłych, przyrodniczych czy humanistycznych.

Wydarzeniem towarzyszącym festiwalowi będzie akcja „Wietrzymy Klimat”, którą już w najbliższy piątek w Galerii Katowickiej poprowadzą edukatorzy z Klubu Gaja. Zachęcać będą do spisania własnych kilkuzdaniowych przemyśleń na specjalnych kolorowych karteczkach. Akcja będzie dobrą okazją by zasięgnąć cennych porad, co każdy z nas może zrobić,  by zmniejszyć skutki katastrofy klimatycznej. W dobie kryzysu klimatycznego i jego zatrważających zmian, jak przerażające pożary w Australii, ważne jest każde działanie nakierowane na ochronę naszej planety Ziemi.

„Przykład Australii jest dla nas ostatecznym ostrzeżeniem. Nie mamy już czasu na odwlekanie niezbędnych zmian. Odpowiedzialność za katastrofę klimatyczną ponosimy wszyscy ale w szczególności politycy, którzy bagatelizują skalę zagrożenia” – powiedział Jacek Bożek z Klubu Gaja.

Więcej informacji o Festiwalu Nauki KATOWICE na stronie https://www.slaskifestiwalnauki.pl/

Na zdjęciu: mapa z obszarami objętymi płomieniami. Fot. NASA Australia

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone