Warsztat „Krzyczymy w obronie zwierząt, klimatu i człowieka!”

Igrzyska Wolności, które odbyły się 13-15 września w Atlas Arenie w Łodzi, to spotkanie ludzi kultury, polityki, biznesu oraz przedstawicieli różnorodnych środowisk społecznych. To właśnie w takich miejscach, gdzie rozmawiać ze sobą mogą ludzie o bardzo odmiennych poglądach, wykuwają się pomysły mogące unieść wyzwania współczesności. W programie wydarzenia  znalazł się warsztat „Krzyczymy w obronie zwierząt, klimatu i człowieka!”, który odbył się w sobotę 14 września, a poprowadzili go wspólnie Jacek Bożek z Klubu Gaja oraz Karolina Kuszlewicz – adwokatka i rzeczniczka praw zwierząt i Marcin Urbaniak – etyk i filozof.

W zmieniającym się gwałtownie świecie chwile refleksji są nam niezbędne do utrzymania kontaktu z otaczającą nas rzeczywistością. Tym bardziej, że wszystko wokół jest ze sobą ściśle powiązane i często pozostając nieuważnym zapominamy o naszym wpływie na innych i planetę.  Podczas warsztatu wspólnie zastanawialiśmy się nie tylko nad kondycją świata, w którym przyszło nam żyć, ale także nad tym co możemy dla niego zrobić sami i wspólnie z innymi ludźmi.

Warsztat „Krzyczymy w obronie zwierzą, klimatu i człowieka!” miał także na celu zwrócenie uwagi uczestników na ich indywidualne wybory i postawy. Pomaganie zwierzętom, planecie czy ludziom nie musi od razu łączyć się z różnymi formami aktywizmu. Czasem wystarczy być świadomym konsumentem i obywatelem, co nie jest takie proste w szumie informacyjnym i szaleństwie konsumpcji. Odwoływanie się do emocji i wiedzy daje nam możliwości wzmocnienia przekazu i działania w sferze ekologii czy praw i dobrostanu zwierząt. Tak też poprowadzony był warsztat, którego efektem było wiele pomysłów na wspólne działanie na wielu płaszczyznach. Prawnej, kampanijnej czy relacji międzyludzkich.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Zobacz fotorelację na FB >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone