Protest Tysięcy Miast

20 września 2019 młodzież całego świata wraz z rodzicami, osobami starszymi i nauczycielami wyjdzie na ulice. Wszystko po to, aby pokazać, że nie zgadzają się na bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego. W całej Polsce również odbędzie się szereg marszów i manifestacji pod hasłem Młodzieżowy Strajk Klimatyczny „Protest Tysięcy Miast”.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny jest inicjatywą, która ma bardzo konkretny cel, a mianowicie chęć zwrócenia uwagi rządzących na to, jak ważne są działania na rzecz klimatu, oraz uświadomienie jak największej liczbie osób, że kryzys klimatyczny naprawdę istnieje, jest poważnym zagrożeniem i dotyczy każdego z NAS.

A dlaczego właśnie 20 września? Bo jest to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, gdzie politycy z całego świata mają zdecydować o przyszłym losie ziemi. Naszym zdaniem katastrofalne skutki zmian klimatycznych, takie jak częstsze susze, powodzie, klęski żywiołowe zbyt długo pozostawiane są bez komentarza rządzących. Młodzieżowy Strajk Klimatyczny, to głos nie tylko nas młodych, ale wszystkich. Dlatego tak bardzo potrzebujemy wsparcia, by udowodnić, że nasza działania nie są wyrazem młodzieńczego buntu, czy kaprysu, tylko realnej troski o całe społeczeństwo. Stąd potrzebna jest mobilizacja, bez względu na wiek. Tylko dzięki połączeniu sił, zostaniemy usłyszani.

Dlatego zapraszamy do wspólnego marszu w miastach w całej Polsce. Zaproście swoich znajomych, rodziców, sąsiadów, dziadków na marsz, przyjdźcie razem z nimi i pokażmy, że wszyscy chcemy mieć realny wpływ na przyszłość i jej kreowanie. Wasze wsparcie na strajku będzie absolutnie bezcenne!

https://www.facebook.com/events/529761901110934/

20 września, godz. 10:00, Plac pod Spodkiem, Katowice

Inne miasta:

https://www.facebook.com/pg/FridaysForFuture.Silesia/events/

https://www.facebook.com/FridaysForFuturePL/

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone