Byli hipoterapeuci proszą o pomoc

Drumla i Akuino  to konie  uratowane przez Klub Gaja. Dostały drugie życie i przez wiele lat  pracowały  jako hipoterapeuci z dziećmi i młodzieżą  niepełnosprawną. Teraz są na zasłużonej emeryturze i potrzebują naszego wsparcia.   

Drumla  miała trafić na rzeź po wielu latach ciężkiej pracy. Pracowała w polu, ciągnęła bryczkę, rodziła źrebaki.  W  2012 roku Klub Gaja uratował klacz i przekazał do Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu. Drumla pomagała dzieciom i młodzieży niepełnosprawnej w rehabilitacji. Teraz ma 20. lat. Z powodu urazów ścięgien w lewej, tylnej nodze Drumla nie może być użytkowana. Cierpi także na końską astmę.

Akuina  – 2,5  letniego ogierka, Klub Gaja  uratował w 2017 roku. Nie widział na lewe oko i miał niedźwiedzią łapę. Pomimo tego zapowiadał się na wspaniałego towarzysza. Akuino pracował przez wiele lat w hipoterapii pomagając i lecząc niepełnosprawnych w Stowarzyszeniu Jeździeckim Osób Niepełnosprawnych HIPPOLAND. Teraz ma 14 lat i jest na emeryturze. Ma problemy m.in. z niedźwiedzią pęciną, ochwatem i zerwanym ścięgnem.

Oba konie są na całkowitym utrzymaniu Klubu Gaja. Obecnie zbieramy środki na konieczne zabiegi prewencyjne: kowala, odrobaczenie wiosenne oraz korekcję zębów.

Koszt takich zabiegów dla Drumli i Akuina  to:

Kowal: 120 zł

Odrobaczenie: 100 zł

Korekcja stomatologiczna: 700 zł

ŁĄCZNA KWOTA : 920 zł

Uratowaliśmy 60 koni przeznaczonych na rzeź, chorych lub tych, którymi właściciele nie mogli się dłużej zajmować. Niektóre z nich ze względu na wiek i przebyte choroby wymagają stałej i specjalistycznej opieki.

Prosimy o pomoc. Klub Gaja jest organizacją pożytku publicznego. Konie ratujemy tylko dzięki hojności ofiarodawców.

Wesprzyj zbiórkę na Siepomaga >>>

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone