Tree Hunter kontra Klęczące drzewo

Klub Gaja zaprasza na spotkanie z brytyjskim Tree Hunterem, pasjonatem drzew i reporterem współpracującym m.in. ze stacją BBC –  Robem McBride, które odbędzie się we wtorek 5 lutego o godz. 10.00 pod Klęczącym drzewem na Rynku w Krasnymstawie (woj. lubelskie).  Polski klon walczy o tytuł Europejskiego Drzewa Roku 2019. Głosowanie internetowe potrwa przez cały luty na www.treeoftheyear.org

Rob McBride poświęcił swoje życie, aby chronić i promować drzewa. Jest fotografem, podróżnikiem, działaczem społecznym i ambasadorem starych, historycznych drzew, współpracuje regularnie z BBC, gdzie relacjonuje swoje spotkania z niezwykłymi drzewami. Blisko 3,5 tysiąca osób śledzić jego konto na Twitterze . Kiedy Rob McBride dowiedział się o Europejskim Drzewie Roku, rozpoczął międzynarodową promocję konkursu. Od 2015 roku regularnie odwiedza drzewa biorące udział w plebiscycie. Podczas spotkań ze społecznościami lokalnymi zwraca uwagę na znaczenia starych drzew oraz potrzebę ich pielęgnacji i ochrony.

Drzewa jednoczą ludzi jak nic innego. Działają jak katalizatory pozytywnej energii. Dzięki temu wspaniałemu konkursowi możemy wspólnie świętować spotkanie z naszymi europejskimi skarbami,  jakimi są drzewa, a także pomóc ludziom  zrozumieć prawdziwą wartość drzew i rolę jaką odgrywają w naszym życiu  – powiedział Rob McBride o konkursie Europejskie Drzewo Roku.

5 lutego 2019 Tree Hunter odwiedzi Polskę i spotka się z mieszkańcami Krasnegostawu, aby wesprzeć ich starania w zdobyciu zaszczytnego tytułu Europejskiego Drzewa Roku 2019. Klęczące drzewo  zwyciężyło w polskiej edycji konkursu Drzewo Roku 2018, organizowanego przez Klubu Gaja, zapewniając sobie tym samym, udział w europejskim konkursie.

 Głosy na Klęczące drzewo w Krasnymstawie można oddawać do końca lutego na stronie http://www.treeoftheyear.org/ Zapraszamy do głosowania!

Konkurs Europejskie Drzewo Roku został zapoczątkowany w 2011 r. Jego organizatorem jest Environmental Partnership Association (EPA) z siedzibą w Brukseli .W finale konkursu biorą udział zwycięzcy etapów krajowych. W Polsce już po raz 9 konkurs Drzewo Roku organizuje Klub Gaja. W ten sposób organizatorzy zwracają uwagę społeczną na ciekawe, stare drzewa, jako ważne elementy dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego, które powinniśmy cenić i chronić. W konkursie decydujące nie jest piękno, rozmiary, czy też wiek, ale historia i związki drzew z ludźmi.

SPOTKANIE Z TREE HUNTEREM

Kiedy: wtorek, 5 luty 2019, godz. ok.. 10.00
Gdzie: Klęczące drzewo  na Rynku w Krasnymstawie (woj. lubelskie)

Śledź „thetreehunter”, aby uzyskać więcej informacji na temat  spotkań Tree Huntera z drzewami w całej Europie …

Twitter
Instagram
Youtube
Facebook

Na zdjęciu: Klęczące drzewo w Krasnymstawie. Fot. Kub Gaja/Tomasz Chuszcza

Ten wpis umieszczono w kategorii Bez kategorii. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone