Jestem z klimatem!

Odbywający się w Katowicach, w dniach 3-14 grudniu 2018, szczyt klimatyczny COP24 to niezwykła okazja by mówić o zmianach klimatu i konieczności adaptacji do tych zmian. Podczas szczytu Klub Gaja pracować będzie z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 51 z Katowic. Edukacja zakończy się wspólnym happeningiem „Jestem z klimatem” w dniu 12 grudnia 2018 r., godz. 11.00., na Rynku w Katowicach. Zapraszamy!

Akcję „Jestem z klimatem” poprzedzą warsztaty edukacyjno-artystyczne dla uczniów z klas siódmych ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 51 z Giszowca. Tematem zajęć będą zmiany klimatu oraz omówienie działań, które każdy z nas może podjąć by ograniczyć jego skutki. Mówić będziemy m.in. o oszczędzaniu energii i wody, korzystaniu z transportu publicznego i roweru, świadomej konsumpcji oraz o zazielenianiu miast.  Od 16 lat Klub Gaja programem Święto Drzewa zachęca przedszkola, szkoły, samorządy i firmy do ochrony i sadzenia drzew. Dzięki programowi i zaangażowaniu ponad 660 000 osób posadziliśmy blisko 850 000 drzew i krzewów. Zieleń w mieście przynosi wiele wymiernych korzyści m.in. łagodzi skutki wysokich temperatur, filtruje powietrze i tworzy korzystny dla nas mikroklimat.

Jacek Bożek z Klubu Gaja dodaje – „W czasie trwania szczytu klimatycznego wraz z Urzędem Miasta Katowice i partnerami chcieliśmy bardzo dotrzeć do młodych ludzi z przekazem na tematy związane ze zmianami klimatu. Od wielu lat współpracujemy w ramach programu Święto Drzewa z wieloma szkołami ze Śląska i Zagłębia, wspólnie chroniąc i sadząc drzewa oraz wzajemnie się edukując. Dlatego też akcja „Jestem z klimatem” porusza temat jakości naszego życia w miastach dotkniętych problemami zmian klimatu czy zanieczyszczenia powietrza. Działanie i edukacja poprzez sztukę są obecne w realizowanych przez nas akcjach i programach. Także tym razem przygotowaliśmy wydarzenie, które edukuje ale i jest twórczą inspiracją dla młodych ludzi”.

Na happening „Jestem z klimatem” zapraszamy 12 grudnia, o godz. 11.00, na Rynek w Katowicach. Podczas happeningu dzieci i młodzież zaprezentują swoje prace plastyczne     wykonane na zajęciach, nawiązujące do działań dla klimatu – zazieleniania miast. Akcja zorganizowana była we współpracy z LeasePlan Polska, firmą która od wielu lat wspiera program Święto Drzewa i posadziła już blisko 90 tysięcy drzew.

Akcja edukacyjna „Jestem z klimatem” finansowana jest z budżetu Miasta Katowice.

Na zdjęciach: warsztaty edukacyjno-artystyczne w SP nr 51 w Katowicach

 

 

Ten wpis umieszczono w kategorii Święto Drzewa. Zarówno komentarze jak i trackbacki są aktualnie wyłączone